Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Szukasz biżuterii z cyrkoniami? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Podczas dzieła zdobienia biżuterii powszechnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, znacznie zwiększają wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały ozdobne, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające inne substancje mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.