Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Więcej o bryczesach do jazdy konnej.

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z materiałów wysokiej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje też uda i łydki. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszonki czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]