Duży wybór wisiorków srebrnych

Szukasz wisiorków srebrnych? Kliknij tutaj.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.