Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Skieruj się tu, aby kupić ochraniacze dla konia.

Osoby, które zwyczajnie nie pasjonują się jeździectwem, nierzadko są zaskoczone, iż kończyny koni trzeba zabezpieczać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest bardzo obszerna i na rynku oferowanych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wytworzonych z najrozmaitszych surowców. To sprawia, iż nawet kłopot z ich wyborem mają nieraz także długoletni jeźdźcy.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się ubrać zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, jaką w danym momencie podejmuje koń. Jest sporo wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe, skokowe, ujeżdżeniowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych spełnia nieco inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe redukują niebezpieczeństwo wystąpienia urazów, stłuczeń, jak również ran, które niekiedy zdarzają się podczas treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze znakomicie pochłaniają dynamikę uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się twardym pancerzem skoncentrowanym na zabezpieczeniu boków i tylnej powierzchni kończyny zwierzęcia, co chroni ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w najrozmaitszych konkursach jeździeckich przewożone są częstokroć po kilkaset kilometrów od stadniny. Powinny one być wyprodukowane z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania uszkodzeń skóry nawet w trakcie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz również kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w trakcie galopu uderzają tylnymi kopytami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z czego są wykonywane?

Kupujący poszukujący ochraniaczy dla koni natrafią na niezwykle szeroką ofertę artykułów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wytwarzane. Oczywiście, najbardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, jednakże trzeba o nie stosownie dbać i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach sprzedawane są również gumowe kaloszki dla koni.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]