Podstawowe wyposażenie jeździeckie – lonża dla konia

Dalsze informacje o lonży jeździeckiej.

Lonża jeździecka to przyrząd niezwykle często stosowany w trakcie nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Rodzaje i wykorzystanie lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to właściwie długa linka, zazwyczaj 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i treningu technik związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, a także dosiadaniem. Zwierzę prowadzi się po obwodzie koła, a lonża służy do korygowania zachowania konia. Przyrząd ten wykorzystują także akrobaci cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia umiejętności i asekuracji przeprowadzanych akrobacji. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się również w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku jest stosowana do treningu młodych zwierząt i zapewnienia im stosownej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od uznanych marek

Obszerne spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od najlepszych producentów – takich jak Waldhausen, Harrys Horse czy Kerbl. Interesuje Cię lonża dla konia w turkusowym, czerwonym, a może zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment artykułów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie obecne są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowy zaczep.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]