Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Znajdź środki do dezynfekcji.

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków dezynfekujących najczęściej wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]