Typy i zastosowanie kontenerów na odpady

Sprawdź, gdzie nabyć kontenery stalowe.

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane w trakcie różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odrzutów przemysłowych. Należy je odwozić do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć trudności związane z składowaniem oraz przewozem śmieci. By się przed nimi ustrzec, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do gromadzenia i transportu opakowań, gruzu, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak granulaty, trociny czy wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla jakich przedsiębiorstw?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również wszelkiego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do punktu legalnego ich składowania bądź recyklingu.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]