Urocza biżuteria z lampworkami

Szukasz lampworków? Kliknij tu.

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików produkowanych ze stopionego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś także można wykonać je samodzielnie, jednak bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, które pod wpływem ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu dowolnych form. Strużki gorącego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Przy jakich kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do codziennych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie wyglądały jedynie przy takich strojach – to tylko sprawa wyobraźni.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]