Zdrowa żywność ekologiczna – przetwory zgodne z naturą

Jeśli chcesz zamówić zdrową żywność ekologiczną, koniecznie odwiedź ten adres.

Od szybkiego rozkwitu branży spożywczej, który rozpoczął się na początku XX w., artykuły spożywane przez nas każdego dnia zaczęto często wypełniać różnymi związkami przedłużającymi ich żywotność. Jednak wraz z coraz szerszym zainteresowaniem nabywców odnośnie tego, co jedzą i jakie może to mieć oddziaływanie na ich samopoczucie, ostatnio coraz częściej poszukują oni towarów wytworzonych z żywności eko.

Żywność eko – niska zawartość azotynów, azotanów oraz metali ciężkich

Żeby dany wyrób oferowany w Polsce mógł zwać się „eko”, musi spełnić wiele wymogów. Żywność ekologiczna oraz artykuły z niej wykonane muszą zdobyć konkretne certyfikaty wydawane przez wskazane do tego instytuty. Fundamentalną jednakże właściwością spożywczych produktów ekologicznych jest to, że wykorzystane do ich przyrządzenia owoce i warzywa kultywowano według wszystkich obostrzeń rolnictwa ekologicznego. To oznacza, że rolnicy nie wykorzystywali syntetycznych środków ochrony roślin ani nawozów, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ nie tylko na zdrowie ludzi, lecz które również szkodzą ekosystemowi. Niektóre wszak nawozy wywołują zakwaszenie gleby czy zatruwają wody powierzchniowe, a opryski pół silnymi pestycydami nierzadko powodują np. obumieranie pożytecznych pszczół. Z kolei na skutek ekologicznej uprawy owoce i warzywa mają wielokrotnie niższą zawartość metali ciężkich, azotynów oraz azotanów, a to znaczy, iż mniej tych niepożądanych substancji przeniknie do organizmu ich konsumentów.

Co musi być umieszczone na opakowaniu żywności ekologicznej

Żywność ekologiczna jest poddawana nieustannej kontroli na wszystkich etapach produkcji, w tym również podczas przewozu i przechowywania. Co ważne, jeżeli artykuł spełnia kryteria, jego wytwórca oprócz standardowych informacji m.in. o warunkach przechowywania, terminie zdatności do spożycia, masie netto, kraju pochodzenia ingredientów i możliwych alergenach, musi również obligatoryjnie podać numer ID organu kontrolnego ten artykuł i zamieścić logo produkcji ekologicznej UE, którym jest listek ułożony z gwiazdek na zielonym tle. Poszukując żywności eko warto więc czytać starannie etykiety wyrobów, a zamawiając je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy opublikował on na stronie informację o zdobytych certyfikatach.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]